A fürdőszoba felújításról...

Panel fürdőszoba blog - olvasson velünk

Vagyis hogyan zajlik egy panel fürdőszoba felújítás?

A felújítási folyamat több fázisból tevődik össze, és fontos, hogy egy jól felépített koncepció alapján haladjunk, hiszen itt nincsen hibázási lehetőség.

A fürdőszoba felújítás lépései:

1. A tervezés

Első lépésben meg kell terveznünk, mit is szeretnénk, illetve az anyagi lehetőségek mit is engednek meg. Fontos, hogy utólag ne változtassunk, mert a módosítások drágák és sokszor visszavetik a felújítási folyamatot a legelejére.

Mivel a fürdőszoba felújításánál több szakemberre lesz szükségünk: burkoló, villanyszerelő, vízvezeték szerelő, festő, és az ő munkájuk egymásra épül, így fontos a precíz menetrend. Érdemes a munkafázisokat egy kivitelezővel csináltatni, mivel ilyenkor egy ember kezében lesz az irányítás és a pontos munkafolyamatok leszervezése, nem utolsó sorban pedig a megrendelőnek is egy emberrel kell tartania a kapcsolatot.

Fontos az elrendezés és a lehető legjobb helykihasználtság. Mivel a fürdők kisebbek a többi helyiségekhez képest, jobban ki kell használnunk a lehetőséget. Pontosan meg kell tervezni mit, hova és hogyan szeretnénk megvalósítani, mivel később nem tudjuk csak úgy módosítani.

Kérdések a tervezéskor

  • Mosógép elhelyezése és helyigénye

  • Zuhanyzó vagy kád legyen kialakítva, mekkora méretű legyen

  • Csaptelepek, szerelvények helye és helyigénye

  • Felhasznált anyagok minősége és megfelelőssége

  • Megfelelő szigetelés elkészítése

  • stb...

2. A bontás

Ha készek a tervek, indulhat a bontás. A bontás fontos része, hogy minden, ami a felújítás után már nem kell az új fürdőszobába, eltüntetésre kerüljön.

Ilyenkor kerül kibontásra a kád, a mosdó, a csempe, járólap.

A klasszikus panellakások kádja alatt egy fűtőradiátor található, ami kibontásához szintén megfelelő tervezés szükséges. Ráadásul a 30-40 éves vízrendszer sem szokta túlélni a bontást, a korrodált, sok esetben ólom csövek cseréje elengedhetetlen.

3. A felújítás előkészítése

A csempe leverése és a járólap felverése után egyenes falakat kell létrehozni, ezt vakolással és padlopondozással érjük el.

4. A felújítás

  • Első körben a vízszigetelés elkészítése a legfontosabb, ezt 3 rétegben javasoljuk, mindig keresztbe az előző réteggel.

  • Utána jön a vízvezetékszerelő, aki az új vízvezetékrendszert megcsinálja. Amennyiben kád helyett zuhany, vagy épített zuhany kerül kialakításra, úgy a csatornát is át kell helyezni.

  • A vizes munka elkészülte után a burkoló következik, aki az oldalfalakat kiméri és felrakja.

  • Ezt követi a kád vagy a zuhanytálca beállítása, vagy az épített zuhany építése. Amennyiben ez kész, úgy a burkoló rázár a kész kádra / zuhanyra, majd megcsinálja az aljzatot. Másnap lehet fugázni.

  • Amikor a burkolás kész, a festő a maradék oldalfalat és plafont készíti elő festési állapotra, majd vízálló, mosható festékkel lekeni azt. Ez után kerül sor a radiátor csövek mázolására is.

  • Az utolsó fázis a mosdó felszerelése, a szaniterek felszerelés, a vizes kiegészítők bekötése, a tükrők, lámpák felrakása. sep

Látható, hogy sok fázisból álló, aprólékos munkáról van szó, ami a tervezéssel kezdődik.


Visszalépéshez kattintson: