Titkos fegyverem a tapéták védelmére
Bolondja vagyok a különleges, látványos, karizmatikus tapétáknak. Egy jól megválasztott tapétával életet lehet lehelni a térbe, ahogy irányítani is lehet velük a tekintetet. Vallom, hogy tapétában a minőségi, dizájn darabok használhatóak csak. Egyszerűen azért, mert ha nincs benne meg a "wow" faktor, akkor pont ellenkező hatást érünk el.
A tapétának lenyűgözőnek, érdekfeszítőnek kell lennie, hogy karaktert adjon a szobának. Eddigi tapasztalataim szerint az ilyen tapéták mindig a felső kategóriába esnek. Éppen ezért nem mindegy, hogy milyen élettartammal tudunk számolni egy tapéta esetében. No, de az ilyen drága tapétát hogyan tudjuk tartósabbá, ellenállóbbá tenni? Hogyan óvhatjuk meg a kis koszos gyermekmancsoktól, az apró balesetektől, az általános elpiszkolódástól? Hogyan őrizhetjük meg állagát évekig?
Van erre egy jól bevált termék, amelyet évek óta használok, ha tapétázásról van szó.
A Platinum Falfényt alapvetően festett falak védelmére fejlesztették ki, de nekem a legnagyobb segítséget az a tény jelentette, hogy bármilyen tapétát moshatóvá tudok tenni használatával.
Ugye nem kell ecsetelnem, hogy a moshatóság mekkora előny? Ezzel tettem "konyhaképessé" saját otthonomban a tapétánkat, ami igen nagy előny volt, amikor pár éve felrobbant a kotyogós a tűzhelyen. Nem volt para, egy nedves ronggyal nyom nélkül távolítottam el a kávét a világos tapétáról.
Ezzel kentük le a tapétát az előtérben, az étkezőben és a konyhában is. Ezt használtam a lépcsőházban lévő gyönyörű (és méregdrága) Cole & Son tapétán és a Cinq Filles Budapest üzletünk tapétáján is, hogy mindig makulátlan legyen a fal és ne tartsunk a balesetektől.
Ahhoz, hogy mosható felületet kapjunk, a Platinum Falfényt két rétegben kell felkenni. A hatás kvázi olyan lesz, mintha lelakkoztuk volna a felületet, legyen szó sima festett falról, vagy tapétáról. Bármilyen kosz kerül rá, nedves ronggyal letörölhető.
Mivel a termék alapvetően nem tapétára van fejlesztve, mindig tesztelem előbb az anyagot az adott tapétán. Nehogy például egy kézzel festett, minőségi darabnál feloldja a festéket, vagy leszedje a tapétát a falról. Nem volt még ilyen eset, de olyan ez, mint a hajfestés: mivel minden helyzet más, tesztelni mindig érdemes, sőt, kell!
Én általában egy kevésbé látványos helyen tesztelek, lehetőség szerint olyan részen, ahol akár bútor is takarhatja a falat. Felkenek egy csíkot a tapétára, és hagyom egy napig, megnézem, mi történik. Ha valami rossz kölcsönhatás alakulna ki a tapéta és a falfény között, az egy nap alatt kiderül. De mondom, eddig még nem volt semmi gondom.
Két réteg, és nem aggódom a tapéta állaga miatt többé, ami ezután sokkal többet fog bírni, mint falfény nélkül.
Kicsiház - blog.polifarbe.hu